Koniec czarnej serii

Pogoń Lwówek pokonała Czarnych Wróblewo 2:3. Bramki dla Pogoni zdobył Damian Kozłowski dwie i Hubert Pawłowski

W wyjściowym składzie nastapiło kilka zmian, a Pogoń wyszła z bojowym nastawieniem by wreszcie przerwać tę passę

czyli 9 meczów we Wróblewie bez zwycięstwa.

W pierwszej połowie mimo sennego początku Czarni po błędnej interwencji bramkarza gości po rzucie wolnym i wypuszczeniu piłki objęli prowadzenie. Gospodarze obudzili się ponieważ wcześniejsze dwa strzały należały do Pogoni jednak bramkarz Czarnych Wróblewo odbił obydwa uderzenia. Pogoń wyrównała po akcji Styczyński - Kozłowski ten drugi uderzał głową a te pierwszy dośrodkowywał. Podopieczni Pawła Brzeskota objęli prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką zamienionym na bramkę przez Damiana Kozłowskiego, taka ciekawostka - to już jego piąty gol w tym sezonie w lidze.

Jeszcze przed przerwą mogliśmy obejrzeć fenomenalny strzał z dystansu po ziemi dający bramkę do szatni Huberta Pawłowskiego, który to podwyższył prowadzenie do wyniku 1:3.

W drugiej połowie Czarni zdobyli bramkę po dużym zamieszaniu w polu karnym. Zrobiło się trochę nerwowo, ale Pogoń mimo że czuła zagrożenie utrzymała prowadzenie do końca meczu. Pogoń w tabeli ma 9 pkt po trzech meczach, ale najważniejsze mecze dopiero przed nią, kolejny już w środę we Lwówku.

0:1 Damian Kozłowski 19'

1:1 ?

1:2 Damian Kozłowski 40'

1:3 Hubert Pawłowski 45'

2:3 ?

W kolejnym meczu Pogoń zmierzy się z Lipnem Stęszew 14 września 2016 o godzinie 17:00 na stadionie we Lwówku.