Trójka Damiana, Pogoni wygrana

Pogoń Lwówek wygrała z Akademią Reissa 5:0 w meczu 23 kolejki klasy okręgowej grupy zachodniej.

Już w szesnastej minucie Dawid Cech zdobył bramkę na 1:0 przy tym strzale bramkarz Akademii przepuścił piłkę pod nogami. Dziewięć minut później świetny i niezwykle dokładny strzał oddał Bogumił Maik uderzając piłkę w okienko z za pola karnego, było już 2:0 dla zawodników trenera Pawła Brzeskota. Do przerwy Pogoń kontrolowała przebieg meczu

W przerwie po wcześniejszym zderzeniu Kowali nastąpiła zmiana.

Obraz gry w drugiej połowie nie zmienił się ponownie Dawid Cech strzela ale tym razem w bramkarza. Po mniej więcej godzinie zaczął się koncert jednego zawodnika. Mowa o Damianie Kozłowskim. W sześćdziesiątej minucie uderzył najpierw w słupek, ale dobił piłkę i było 3:0. Kolejna akcja to szansa Akademii i kapitalne dwie obrony w tym dobitka i naprawdę świetna interwencja Pawła Pisarenko. Andrzej Siry może być dumny, nawet przy okazji sam na sam Pisarenko świetnie skrócił kąt. Po rzucie rożnym zawodnicy Akademii wyratowali się wybijając piłkę z linii bramkowej. W siedemdziesiątej ósmej minucie nie ma spalonego popularny Koziołek wychodzi sam na sam z bramkarzem gości wypuszcza piłkę za niego, obiega go i strzela do pustej bramki. Popularny Koziołek zrobił to jak profesor - cały Damian. Hat trick i to klasyczny po strzale przy słupku napastnik Pogoni zdobył w osiemdziesiątej czwartej minucie, ale Koziołek miał dla kogo tyle strzelać na trybunach wspierała go rodzina.

1:0 Dawid Cech 16'

2:0 Bogumił Maik 25'

3:0 Damian Kozłowski 60'

4:0 Damian Kozłowski 78'

5:0 Damian Kozłowski 84'

Brawa i pochwały dla całej drużyny że wykorzystała potencjał jaki w jej drzemie, oby tak dalej w kolejnych meczach

W kolejnym meczu Pogoń zmierzy się w niedzielę 5 czerwca o godzinie 12:00 we Wronkach z Błękitnymi