,,Jesteśmy w stanie wygrywać,, - Paweł Brzeskot

Krótka rozmowa z trenerem Pogoni Lwówek Pawłem Brzeskotem dotycząca nowego sezonu piłkarskiego 2015/2016

Adam Szubarczyk: Panie trenerze czy zawodnicy są dobrze przygotowani kondycyjnie do rozgrywek? Czy drużyna jest na tyle zgrana, aby wygrywać?

Paweł Brzeskot: Powiem tak w klubie zaszły duże zmiany, ale pozytywne zmiany ludzie którzy są,dobrze mi się z nimi współpracuje i myślę że w najbliższym czasie będą z tego efekty.

Jeśli chodzi o zawodników cześć znam ,z częścią już pracowałem w innych klubach ,część zawodników jest nowych i nie jest łatwo zgrać to tak żeby wygrywać. Jednak są w tej drużynie takie osobowości że myślę że jesteśmy w stanie wygrywać mecze ,ale potrzebuję też troszkę czasu na dotarcie się z nimi, i poukładanie tego na boisku bo potencjał drużyny jest duży.

AS: Dlaczego Pogoń grała sparingi z zespołami z A czy B klasy? Nie sztuką jest nastrzelać tyle bramek takim drużynom, zawsze był jeszcze sparing z kimś z okręgówki czy IV ligi a teraz z A i B klasy czy to wystarczy?

PB: Sparingi są po to żeby przetestować zawodników, a przeciwnik nie ma kompletnie znaczenia graliśmy dużo meczów kontrolnych w ramach treningu, myślę że zawodnkom lepiej jest grać i można więcej wychwycić pozytywów jak i negatywów niż w ramach treningu więc mam dużo wniosków na przyszłość.

AS: Daje Pan dużo szans gry wychowankom. Wydaje się, że Pospieszny ma pewne miejsce jako młodzieżowiec, kto jeszcze może liczyć na szansę i czy wśród młodych zawodników jest wola walki o miejsce w składzie, czy chętnie przychodzą na treningi?

PB: Staram sie zawsze dawać grać wychowankom ,ale muszą oni sami wiedzieć czego chcą, nikogo nie będę zmuszał na siłę muszą chcieć trenować i pokazać się na boisku a z tym bywa różnie, więc liczę że będzie tej młodzieży jak najwięcej. Na plus mogę powiedzieć że póki co Błażej i Karol trenują solidnie.

Mogło by być więcej młodzieżowców ale Mawit zablokował zawodnika Bogusza... a jest to sytuacja nie zrozumiała dla mnie bo są to dwa kluby z tej samej miejscowości i powinniśmy współpracować ze sobą.

AS: Panie Pawle będzie Pan i Prezes Grubiński jeszcze grać w pierwszej drużynie?

PB: Jeśli chodzi o moja osobę i o prezesa Grubińskiego jesteśmy zgłoszeni do rozgrywek ale tylko na sytuacje kryzysowe, czyli kontuzje, kartki, a tak raczej nie będziemy grali bo kadra jest szeroka. Ja będę wywiązywał się z obowiązków trenerskich ,i będzie mnie można zobaczyć przy bocznej linii a nie na boisku.

AS: Zdobył Pan uznanie kibiców i sympatyków klubu i zapisał się Pan w historii wygrywając derby Lwówka, dzięki Panu Pogoń znów rządzi! Czy wyobraża Pan sobie kolejny derbowy rewanż np w Pucharze Polski?

PB: Powiem tak nie mam problemu żeby grać mecze derbowe, a czy to będzie Puchar Polski może być. Uważam ze mamy w tym sezonie lepszą drużynę niż Mawit więc nie mam się czego obawiać. Kibice mogli by zobaczyć ciekawe widowisko piłkarskie.

AS: Które miejsce zajmie Pogoń i czy będzie awans do IV ligi?

PB: Jeśli chodzi o awans do 4 ligi to daleka droga jesteśmy po 1 kolejce ciężko cokolwiek powiedzieć. W klubie zaszły bardzo duże zmiany praktycznie mam nowy zespół który potrzebuje czasu żeby się dotrzeć i zgrać.

Cel nie ukrywam być w czołówce, ale o żadnych awansach nam się nie śni, gdyż wejść i spaść to nie ma sensu. Lepiej grać stabilnie i cieszyć się z wygranych.

AS: Dziękuję za rozmowę

PB: Ja również, a przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i sympatyków Pogoni Lwówek