Sokół daleko nie poleciał

Pogoń Lwówek wygrała z Sokołem Rakoniewice 1:3 w meczu 8 kolejki klasy okręgowej. Bramki dla Pogoni zdobyli Damian Kozłowski, Rafał Napierała i Mateusz Styczyński.

Pogoń Lwówek od 32 mnuty musiała grać w dziesiątkę przeciwko jedenastu zawodnikom Sokoła. Nie zraziło to jednak podpoiecznych trenera Łukasika bo po pięknej akcji Adriana Stachowiaka i jego asyście Damian Kozłowski wyszedł na wolna pozycję i zdobył bramkę na 0:1. Pięć minut po tym zabójczy acz niemrawy strzał oddał Rafał Napierała, po rykoszecie piłka lecąca po ziemi odbiła się od słupka (sytucja na zdjęciu). Była jeszcze szansa Matusza Styczyńskiego na trzeciego gola, ale niewykorzystana po fatalnym pudle z bliska, Do przerwy osłabiona Pogoń wygrywa z Sokołem 0:2.

W sześćdziesiątej minucie po fatalnym błędzie Rafała Szaja zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam dał kontaktowego gola Sokołowi. Zrobiło się nerwowo tak, że raz czy dwa Pogoń uratował Prusak, jedna z jego parad była najwyższej klasy, ale to Pogoń zdobyła trzecią bramkę po asyście Stachowiaka a dokładnie był to przyczajony przy słupku Mateusz Styczyński. Pogoń wygrała 1:3 i zainkasowała trzy punkty.

Jest wygrana ale razi w oczy ilość czerwonych kartek jakie dostają nasi zawodnicy, gdyż znów trzeba było radzić sobie w okrojonym składzie.

0:1 Damian Kozłowski 35'

0:2 Rafał Napierała 40'

1:2  ? 60'

1:3 Mateusz Styczyński 80'

W kolejnym meczu Pogoń Lwówek zmierzy się u siebie z Błękitnymi Wronki 15 października o godzinie 15:00 w meczu dziewiątej kolejki klasy okręgowej. Zapraszamy na mecz.