Lew budzi się z zimowego snu start już w sobotę o 16 we Lwówku

Trener Pogoni Paweł Brzeskot opowiada o przygotowaniach do rundy wiosennej, transferach i sparingach Pogoni Lwówek

PRZYGOTOWANIA DO RUNDY

,,Już 26 marca o godzinie 16.00 Pogoń Lwowek zagra pierwsze wiosenne spotkanie ligowe.
Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęliśmy drugiego lutego 2016 roku. Dwutygodniowy okres pracy był oparty na intensywnościach (praca tlenowa) i czasem bardzo intensywnych rozmów oraz kompletowania kadry zespołu.
Od pierwszego treningu do dnia dzisiejszego trenowało z nami wielu nowych zawodników.
Jednak nie każdy pasował do mojej koncepcji zespołu i zostawiliśmy tych najbardziej wartościowych.
Kolejne etapy pracy cechowały się odpowiednio pracą nad progiem (U4, U5) i w dalszym etapie zmianą charakteru
obciążeń treningowych. Ostatnie dwa tygodnie przygotowań poświęciliśmy na trening siły
i szybkości startowej.

W trakcie całego okresu wielką wagę przykładaliśmy do treningów które zapewniają
optymalne przygotowanie i minimalizują ryzyko kontuzji mięśniowych.
Z zespołem od połowy marca współpracuje również trener bramkarzy Andrzej Siry, to powinno polepszyć grę na pozycji numer jeden.

SPARINGI

Każdy z meczów kontrolnych miał jasno określony cel. Zawodnicy znali założenia i zadania
do wykonania przed każdym ze sparingów. Były to odpowiednio cele motoryczne i w dalszej kolejności taktyczne.
Rozegraliśmy 6 sparingów z takimi drużynami jak: Płomień Przyprostynia 4:2, Skra Otusz 9:3, TPS Winogrady 3:4, Warta Śrem 0:2, Orkan Konarzewo 5:1, Rzemieślink Kwilcz 5:4
Ostatnie sparingi - najbardziej zbliżone do optymalnych (dyspozycja motoryczna) pokazały, że potencjał
zespołu jest bardzo duży.

TRANSFERY
W trakcie okienka założeniem numer 1 było uzupełnienie kadry. Po wielu indywidualnych rozmowach z zawodnikami
i klubami udało się pozyskać kilku nowych zawodnikow. Są to:

Rafał Szaj Warta Sieraków
Hubert Nowaczyk KS Dyskobolia Grodzisk Wlkp
Adrian Stachowiak KS Dyskobolia Grodzisk Wlkp
Patryk Strugarek KS Dyskobolia Grodzisk Wlkp
Boguś Maik Korona Bukowiec

odeszli:
Maxwell Kalu szuka klubu (?)
Miłosz Dymek wyjazd do Niemiec
Patryk Pośpieszny szuka klubu (?)

Dzięki wsparciu zarządu klubu udało się, aby wszyscy nowi zawodnicy
bez większych przeszkód dołączyli do zespołu.

PODSUMOWANIE
Okres przygotowań pozwolił nam wreszcie pracować jak prawdziwy zespół.
Po drodze rozwiązywaliśmy powstające problemy. Właśnie dzięki temu wyklarował się prawdziwy styl i charakter zespołu.
Wszyscy pracowali na 100% swoich możliwości bo wiedzieli jaką wartość niesie to ze sobą.

Z wielką pokorą i optymizmem czekamy na pierwsze mecze ligowe. To właśnie one racjonalnie ocenią nasze przygotowanie.
Będziemy walczyć – Zawsze o zwycięstwo,,