Karny rzut szczęścia łut

Pogoń Lwówek wygrała z Sokołem Pniewy 0:1 w meczu na szczycie klasy okręgowej. Bramkę dla Pogoni z rzutu karnego zdobył Rafał Szaj.

LTP prowadzone przez trenera Pawła Tulińskiego zagrała dzisiaj bez Huberta Pawłowskiego i Adama Hofmana. W drużynie gospodarzy na boisko wybiegli dobrze znani z gry we Lwówku Robert Sobkowiak i Kamil Niewmierzycki.

Już w siódmej minucie po zagraniu piłki ręką w polu karnym z 11 metrów gola zdobył Rafał Szaj. Minutę po tej akcji sędzia odgwizdał niebezpieczny rzut wolny dla Sokoła po według niego zagraniu obrońcy Pogoni do swojego bramkarza. Strzał wprost bramkarza który Maszner obronił oraz wymagającą dobitkę i wynik nie uległ zmianie nadal 0:1. Do przerwy Pogoń przeważała była szansa na bramkę po akcji skrzydłem Styczyńskiego jednak strzał z za pola karnego był minimalnie chybiony. Do przerwy 0:1 dla LTP.

Po przerwie niewiele się zmieniło jedynie ostatnie kilkanaście minut były nerwowe gdyż Sokół przycisnął Pogoń do ściany, ta jednak obroniła się i zawodnicy LTP wywieźli cenne 3 punkty z Pniew, a grały przecież druga z trzecią drużyną. Po tym meczu Pogoń będzie druga z przewagą trzech punktów nad trzecim Sokołem. Dobry mecz zanotował bramkarz Maszner oraz szukający akcji zaczepnych Rafał Napierała, nieco w cieniu dzisiaj Mateusz Styczyński, skutecznie zatrzymywany przez obronę Sokoła kierowaną przez Kamila Niewmierzyckiego.

Czy Pogoń nie odpuści i dalej będzie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa już do końca sezonu?

Już za tydzień 24 kolejka klasy okręgowej a Pogoń Lwówek zmierzy się ze Spójnią Strykowo 3 czerwca o godzinie 16:00 we Lwówku.