Główka pracuje, Pogoń nadal niepokonana

Pogoń Lwówek wygrała 1:2 w meczu ze Spartą Szamotuły, dwie bramki po strzałach głową zdobył Szymon Łamaszewski.

To była szczęśliwa 13 dla Pogoni Szymon Łamaszewski grający z tym numerem był w świetnej dyspozycji dzisiaj.

0:1 Szymon Łamaszewski 19'

1:1 45'

1:2 Szymon Łamaszewski 58'

Już w dwunastej minucie Damian Kozłowski mógł zdobyć pierwszą bramkę, ale po akcji sam na sam trafił w bramkarza. Minutę później Paweł Pisarenko wybronił strzał po groźnej kontrze gospodarzy. W pietnastej minucie z boiska zszedł kontuzjowany Hubert Pawłowski a zastąpił go Maxwell Kalu. Kolejna akcja to groźny strzał nad poprzeczką Pogoni. W dziewiętnastej minucie rzut rożny dla Pogoni wykonuje Adrian Kańduła a w polu karnym do piłki najwyżej wyskoczył kapitan Pogoni Szymon Łamaszewski, który dał zawodnikom trenera Pawła Brzeskota prowadzenie 0:1. Przed przerwą jeszcze zawodnicy Sparty groźnie lobowali Pawła Pisarenko, ale piłka nad poprzeczką jego bramki. W czterdziestej piątej minucie bramkę do szatni zdobyli gospodarze po strzale głową. 1:1 po regulaminowej pierwszej połowie.

W przerwie zmiana za Styczyńskiego wchodzi Hofman. Już w drugiej połowie w kolejnej sytuacji rzut wolny dla Pogoni wykonuje Maxwell Kalu a do piłki w polu najwyżej w polu karnym wyskoczył ponownie Szymonn Łamaszewski i głową skierował piłkę do siatki Sparty Szamotuły. 1:2 dla Pogoni Lwówek. Świetny mecz kapitana Pogoni dwie bramki po strzałach głową po stałych fragmentach gry. Kolejne zmiany w Pogoni za Kańdułę wszedł Cech. W sześćdziesiątej czwartej minucie po zagraniu Maxwella do Filipa a ten po groźnej kontrze i akcji strzelił w bramkarza. Kolejne sytuacje meczowe to dwie żółte kartki braci Kozłowskich. Później zmiana w Pogoni Lwówek Dymek za Filipa Kozłowskiego. Pomimo optycznej przewagi pod koniec meczu Pogoń miała swoją szansę Damian Kozłowski minął bramkarza zdobył bramkę i dopiero wtedy sędzia odgwizdał spalonego. Pogoń wygrała 1:2 i jest nadal niepokonana w klasie okręgowej zachodniej.

W kolejnym meczu Pogoń zmierzy się w środę 7 października w meczu PP z Orłami Pniewy.